Červen 2015

Aktuální svět speciální pedagogiky

10. června 2015 v 16:10 | Jupiter 85 |  Odkazy
Ahoj moji milí čtenáři, všechny vás co nejsrdečněji vítám u svého dalšího článku!

Můj dnešní článek se bude věnovat prvnímu z odkazů, o kterém si myslím, že byste měli určitě vědět. Snad mi pro tentokrát odpustíte, že začnu svým vlastním odkazem.

Konkrétně se jedná o přímý odkaz na veřejnou Facebookovou skupinu jménem Aktuální svět speciální pedagogiky (https://www.facebook.com/groups/681550338621285/). Tuto skupinu jsem založil těsně před Vánoci roku 2014. Hlavním účelem této skupiny je informovat všechny její členy o veškerých novinkách ze světa speciální pedagogiky.

V této skupině jsou uveřejňovány články, odkazy, novelizace právních předpisů, reportáže, pozvánky na různé kulturně-společenské akce, přednášky, semináře, výstavy, tipy na zajímavé odborné a populárně-naučné publikace z oboru speciální pedagogiky, nabídky odborných praxí pro studenty speciální pedagogiky, zajímavé weby, a tak dále.

Kdokoliv z členů této skupiny může zveřejnit jakoukoliv informaci, která se týká světa speciální pedagogiky. Stejně tak se ke každému článku může rozvinout plodná a přínosná diskuze.

Pokud se ptáte, kdo všechno se může stát členem skupiny, pak vězte, že to může být každý, kdo má se speciální pedagogikou co dočinění, např. rodiče dětí s autismem (nebo i jiným postižením, např. zrakovým), kteří zde mohou zjistit další informace o postižení svých dětí, studenti oboru speciální pedagogiky, lidé spolupracující s občanskými sdruženími, učitelé, výchovní poradci, psychologové, lékaři, právníci, speciální pedagogové, muzikoterapeuti, jakož i další lidé, kteří se o tuto problematiku zajímají.


Zatím se mějte hezky a budu se s vámi těšit na shledání u dalšího článku.


Váš

Jupiter 85

Oheň a led

8. června 2015 v 14:29 | Jupiter 85 |  Poezie

Nuže pojďme

a nechme naše srdce, ať ptají se,

kde naše cesty jednou setkají se.


Pojďme spolu ve večerních hodinách snít,

a ve vlasech pozdní letní sluneční svit mít.


Když skála hoří naší teplou krví,

ledovcový namodralý led se taví.


Nyní vezmi ruku mou

a pojď spolu se mnou

uvést k novému životu

to spojení ohně a ledu.