Červenec 2018

Dlouhá odmlka

18. července 2018 v 13:30 | Jupiter 85 |  Úvahy
Ahoj moji milí čtenáři,

po někokolikaměsíční odmlce vás opět vítám u svého dalšího článku!

Dnes bych se s vámi chtěl alespoň telegraficky podělit o to, co jsem dělal celou dobu, co jsem sem nenapsal ani jediný řádek.


Tak se, prosím, pohodlně uvelebte ke svým monitorům a displejům a začtěte se do následujících řádků:

1) Únor: V práci jsme měli 4denní hloubkovou školní inspekci. Páni inspektoři se přišli podívat na to, jak se s dětmi na naší škole pracuje. A jak se jim věnuju já, jakožto speciální pedagog. Včetně toho, jak se u nás na škole uklízí. Výsledek? Všechno dopadlo na výbornou, navíc jsem byl v inspekční zprávě pochválen slovy "žákům velmi prospělo zaměstnání dalšího speciálního pedagoga". (Abyste tomu rozuměli: ve škole jsme byli 2 speciální pedagogové: já a jeden můj spolužák z fakulty, který pozici speciálního pedagoga zastával spolu se mnou.) Koncem tohoto měsíce jsem po nějakých 16 letech vzal do rukou pastelky a začal znovu kreslit. Vy, kteří pravidelně sledujete moje příspěvky na Facebooku, víte, jak moje velmi skromná dílka vypadají. Jestli se mi to podaří, tak svá velmi skromná dílka zkusím zveřejnit i zde, ale nic neslibuju.

2) Březen: Přibližně v polovině tohoto měsíce mi pan ředitel oznámil, že se mnou pro další školní rok již nepočítá, a proto mi neprodlouží pracovní smlouvu. Od toho okamžiku pro mne začalo dlouhé hledání nového pracovního angažmá.

3) Duben a květen: Prodělal jsem několik konkurzů, zejména v oboru speciální pedagogiky. Bohužel se mi nepodařilo sehnat místo ani v mém rodném městě, ani v okolí 100 kilometrů. Ano, až tak daleko jsem byl ochoten dojíždět. Výsledkem nakonec bylo to, že se mi z této situace hodně špatně spalo, moje myšlení bylo velmi negativní, a tak jsem si začátkem května své nové obvodní lékařce (ta původní odešla do důchodu) řekl o Lexaurin.

4) Červen: Podařilo se mi uspět u 4 pracovních pohovorů! Dokonce v oblasti financí. Nevím, jestli si to umíte vůbec představit, ale úleva to pro mne byla neskutečná. Možná tak srovnatelná s tím, když jsem před 2 lety úspěšně složil státní závěrečné zkoušky v Mgr. stupni.

Na druhou stranu měly tyto úspěchy i svou poněkud odvrácenou stránku: Nárůst mého celkového sebevědomí a životní energie byl tak obrovský, že jsem to málem neustál. Prostě jsem si tou dobou myslel, že jsem pták (přesněji řečeno dravec, tj. orel skalní), který má křídla a může si volně létat. Nu, a v důsledku toho jsem málem skočil z mostu. Ano, i tyto myšlenky může člověk s AS mít. A ano, je to za hranicí běžného uvažování, plně si to uvědomuju. Naštěstí nyní je již zase všechno tak, jak to má být.

A co mne čeká dále? Nyní si užívám zaslouženou dovolenou a 1. srpna nastoupím do nové práce. Sice už nebudu pracovat jako speciální pedagog, ale nedá se nic dělat, když v oboru speciální pedagogiky o mne nebyl zájem. Nemusíte se však bát, tento blog bude určitě fungovat dál. Stejně jako mnou založená skupina Aktuální svět speciální pedagogiky na Facebooku.

Zatím se mějte hezky a užívejte si zaslouženého prázdninového volna!

Srdečně zdraví

Váš

Jupiter 85