Dlouhá odmlka

18. července 2018 v 13:30 | Jupiter 85 |  Úvahy
Ahoj moji milí čtenáři,

po někokolikaměsíční odmlce vás opět vítám u svého dalšího článku!

Dnes bych se s vámi chtěl alespoň telegraficky podělit o to, co jsem dělal celou dobu, co jsem sem nenapsal ani jediný řádek.


Tak se, prosím, pohodlně uvelebte ke svým monitorům a displejům a začtěte se do následujících řádků:

1) Únor: V práci jsme měli 4denní hloubkovou školní inspekci. Páni inspektoři se přišli podívat na to, jak se s dětmi na naší škole pracuje. A jak se jim věnuju já, jakožto speciální pedagog. Včetně toho, jak se u nás na škole uklízí. Výsledek? Všechno dopadlo na výbornou, navíc jsem byl v inspekční zprávě pochválen slovy "žákům velmi prospělo zaměstnání dalšího speciálního pedagoga". (Abyste tomu rozuměli: ve škole jsme byli 2 speciální pedagogové: já a jeden můj spolužák z fakulty, který pozici speciálního pedagoga zastával spolu se mnou.) Koncem tohoto měsíce jsem po nějakých 16 letech vzal do rukou pastelky a začal znovu kreslit. Vy, kteří pravidelně sledujete moje příspěvky na Facebooku, víte, jak moje velmi skromná dílka vypadají. Jestli se mi to podaří, tak svá velmi skromná dílka zkusím zveřejnit i zde, ale nic neslibuju.

2) Březen: Přibližně v polovině tohoto měsíce mi pan ředitel oznámil, že se mnou pro další školní rok již nepočítá, a proto mi neprodlouží pracovní smlouvu. Od toho okamžiku pro mne začalo dlouhé hledání nového pracovního angažmá.

3) Duben a květen: Prodělal jsem několik konkurzů, zejména v oboru speciální pedagogiky. Bohužel se mi nepodařilo sehnat místo ani v mém rodném městě, ani v okolí 100 kilometrů. Ano, až tak daleko jsem byl ochoten dojíždět. Výsledkem nakonec bylo to, že se mi z této situace hodně špatně spalo, moje myšlení bylo velmi negativní, a tak jsem si začátkem května své nové obvodní lékařce (ta původní odešla do důchodu) řekl o Lexaurin.

4) Červen: Podařilo se mi uspět u 4 pracovních pohovorů! Dokonce v oblasti financí. Nevím, jestli si to umíte vůbec představit, ale úleva to pro mne byla neskutečná. Možná tak srovnatelná s tím, když jsem před 2 lety úspěšně složil státní závěrečné zkoušky v Mgr. stupni.

Na druhou stranu měly tyto úspěchy i svou poněkud odvrácenou stránku: Nárůst mého celkového sebevědomí a životní energie byl tak obrovský, že jsem to málem neustál. Prostě jsem si tou dobou myslel, že jsem pták (přesněji řečeno dravec, tj. orel skalní), který má křídla a může si volně létat. Nu, a v důsledku toho jsem málem skočil z mostu. Ano, i tyto myšlenky může člověk s AS mít. A ano, je to za hranicí běžného uvažování, plně si to uvědomuju. Naštěstí nyní je již zase všechno tak, jak to má být.

A co mne čeká dále? Nyní si užívám zaslouženou dovolenou a 1. srpna nastoupím do nové práce. Sice už nebudu pracovat jako speciální pedagog, ale nedá se nic dělat, když v oboru speciální pedagogiky o mne nebyl zájem. Nemusíte se však bát, tento blog bude určitě fungovat dál. Stejně jako mnou založená skupina Aktuální svět speciální pedagogiky na Facebooku.

Zatím se mějte hezky a užívejte si zaslouženého prázdninového volna!

Srdečně zdraví

Váš

Jupiter 85
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama